Tie Guan Yin

TIE GUANYIN AN XI

B 210

(Tchie Kuan-jin, Ti Kwan Yin)  - Železná bohyně milosrdenství je také název jedné z odrůd čajovníku se zvlněnými, zubatými okraji listů. Z umně srolovaných lístků šedozelené barvy připravíte aromatický, zlatavý nápoj, bohaté, hořkosladké chuti. K čaji se váže tato legenda: Chudému rolníku, který se staral o schátralý chrám se sochou železné bohyně, se jednou Tie Guanyin zjevila ve snu. Ukázala mu místo v horách, kde druhý den rolník našel čajový výhonek. Odnesl ho domů, vypěstoval v keř, z jehož lístků připravil podivuhodně lahodný čaj. Vesnice brzy nato díky čaji zbohatla a chrám mohl být opraven. 

 tie guanyin an xi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

TIE GUANYIN KING

B 208

(Tchie-Kuan-jin Wang) Stejně jako v Číně, i čeští čajovníci často rádi tento čaj připravují metodou kung-fu, aby lépe vychutnali chuť připomínající orchidej, která dlouho vydrží v ústech. Tato sorta čaje vydrží více nálevů a má intenzivní květové aroma. 

 tie guanyin king

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

TIE GUANYIN JI PIN „B"

B 222

„Výběrová Železná bohyně-B" s výrazným květovým aroma. Čaj obsahuje kromě lístků i klacíky, nicméně překvapí excellentním nálevem, s medovými a orchidejovými tóny.Vícenálevový čaj, vhodný na kung-fu čcha. 

 tie guanyin ji pin b

 

 

 

 

 

 

 

 

  

  

  

TIE GUANYIN JI PIN  „A"

B 223

„Výběrová Železná bohyně-A" jemnější sorta výběrové třídy železné bohyně, opět s vynikajícím intenzivním květovým aroma. Vícenálevový čaj vhodný na kung-fu čcha.

 tie guanyin ji pin a