Darjeeling Sourenee FF 2012

Darjeeling SOURENEE, First Flush 2012 FTGFOP1

Darjeeling Sourenee FF 2012 FTGFOP 1

Zahrada Sourenee se nachází v malebném údolí Mirik v Darjeelingu. Zahrada Sourenee pokrývá 137 hektarů ve výšce od 700-1300m.  Jméno zahrady se skládá ze dvou slov:

Sour – je druh léčivého stromu, který roste v této oblasti

Rani – znamená  “Královna údolí”

Zahrada byla založena před vice než sto lety a dosáhla svou produkcí velkou oblibu mezi milovníky čajů z Darjeelingu. Staré čajové stromy jsou systematicky obměňovány novými klony, které obohacují chuť a kvalitu čaje. Aby produkce tohoto čaje odpovídala přísným normám na ekologické zemědělství a zdravotní účinky čaje, jsou čaje pěstovány organicky od roku 2009 ,pod vedením a kontrolou CUC (Control Union Certifications). Čaje z této zahrady splňují také podmínky protokolu HACCP.

Darjeeling Sourenee FF 2012 FTGFOP -1

První sklizeň černého čaje z Darjeelingu, která se vyznačuje lehkým, světlým nálevem s výrazným aroma květů a kopřiv. Drobné jarní lístky čajových keřů mají smaragdově zelenou barvu, s načervenalými okraji. Nálev je lehký, přitom řízný a plný v chute, s dlouhým a osvěžujícím aftertastem. Čaj je jednoduchý na přípravu – 100°C/1 min. Docílíme takto tří kvalitních nálevů, přičemž u dalších nálevů je nutno dobu louhování prodlužovat o cca půl minuty.