lapacho

LAPACHO strom lapacho

CN 004

Čaj Lapacho je přírodní produkt z vnitřní kůry stromu Lapacho, jehož domovinou jsou lesy  v Bolívii, Brazílii, Peru, Argentině a Paraguaji. I u nás je posledních letech velmi ceněn pro následující léčebné účinky: Odstraňuje z těla nečistoty a těžké kovy, normalizuje a posiluje činnost jater, ledvin a sleziny, podporuje trávení a látkovou výměnu, posiluje imunitní systém, je nápomocný při astmatu, horečnatých chorobách, zánětu průdušek, a při zánětu žaludku. Také pomáhá léčit disharmonie výměny látek v těle (např. po chemoterapii nebo po delším užívání psychofarmak), má protinádorový účinek, posiluje srdce a krevní oběh. Má pozitivní vliv při léčbě leukémie, pomáhá odstraňovat usazeniny z cév, podporuje normalizaci hladiny krevního cukru. Má příznivý vliv na nemoci jako roztroušená skleróza, Parkinzonova choroba a revma. Uklidňuje podrážděné nervy. Posiluje a normalizuje činnost pohlavních orgánů. Má kladný vliv na odstranění migrény. Pomáhá při léčbě vyrážek, ekzémů a zánětů. Pozitivně ovlivňuje spánek. Aktivuje přirozenou funkci potních žláz.

lapacho matto grosso  

       

PŘÍPRAVA ČAJE:
Do litru vařící vody přidáme 1-2 vrchovaté lžíce lapacha a na mírném ohni povaříme přikryté 5 minut. Poté odstavíme a necháme ještě 15 minut luhovat. Čaj pijeme teplý nebo studený. Jeho chuť připomíná dubovou kůru ochucenou citronem.
    
POZOR!  Pro přípravu čaje jsou naprosto nevhodné nádoby z hliníku, zinku apod. Používáme zásadně materiály jako sklo nebo porcelán. Hotový čaj také neskladujeme v plastových nádobách, protože jeho účinky by mohly být oslabeny.